Kaip išsirinkti apsauginę čiužinio paklodę – užvalkalą?

Pagrindinės savybės

Apsauginė čiužinio paklodė – užvalkalas, tai papildomas sluoksnis apsaugantis Jūsų čiužinį nuo nepageidaujamų skysčių, dėmių, dulkių erkučių. Čiužinio apsauga jokiu būdu nėra prabanga, tačiau įsigyjant kitus daiktus, pavyzdžiui patalynę ir antklodes, apsauginė čiužinio paklodė pernelyg dažnai užmirštama.

Jei dar nebuvote įsigiję apsauginės čiužinio paklodės – užvalkalo, galite nustebti sužinojus, jog yra nemažai priežasčių investuoti į šią prekę. Kadangi vidutinis čiužinio naudojimo laikas yra maždaug vieneri – aštuoneri metai, priklausomai nuo čiužinio gamybai naudojamų medžiagų, apsauginė čiužinio paklodė – užvalkalas padeda jį apsaugoti nuo susidėvėjimo ir apsaugo nuo dėmių susidarymo. Be to, kokybiška čiužinio apsauga suteikia greitą ir paprastą būdą apsisaugoti nuo blakių ir dulkių erkučių, užtikrinant higieną ištisus metus.

Pagrindiniai aspektai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį ieškant Jums tinkamiausio čiužinio užvalkalo

Dydis

Niekada nepamirškite atkreipti dėmesio kaip svarbu kruopščiai pritaikyti tinkamą čiužinio užvalkalo dydį. Tai ne tik leidžia patogiai apvilkti čiužinį, bet ir užkerta kelią erzinančiam slydimui miegant.

Storis ir medžiaga

Apsauginės čiužinio paklodės – užvalkalo storis, padeda nustatyti daikto kokybę. Nors kai kurie gali pagalvoti, kad turint tvirtą paklodę čiužinio apsaugos nereikia, tačiau taip nėra. Nesvarbu, kokia tvirta jūsų paklodė, tačiau vien ji, be čiužinio užvalkalo nepadės padidinti čiužinio tarnavimo laiko ar neapsaugos nuo pažeidimų.

Pasirinkus tinkamą lengvai prižiūrimą audinį, būsite tikri, kad prekę galite drąsiai skalbti ir ilgai naudoti.

Pagrindinės priežastys įsigyti čiužinio užvalkalą

Nepriklausomai nuo to ar jums aktuali apsauga nuo dulkių erkučių ir alergijos, ar atsparumas skysčiams, ar poreikis sureguliuoti temperatūrą ir užtikrinti ramų miegą, ieškodami čiužinio apsauginės paklodės – užvalkalo, turėtumėte atsižvelgti į tris pagrindinius aspektus:

Antialerginė apsauga

Čiužinio paklodės – užvalkalai, yra specialiai sukurti, jog padėtų apsaugoti nuo alergenų, tokių kaip dulkių erkutės, atsiradimo. Šis pasirinkimas ypatingai aktualus tiems, kurie jau kenčia nuo alergijos ar nori jai užkirsti kelią.

Atsparumas skysčiams (hidroizoliacija)

Pakankamai lengva išpilti skysčius ant patalynės, tačiau tai neturi sugadinti jūsų čiužinio. Šio tipo apsauginė čiužinio paklodė turi būti sukurta iš vandeniui atsparios medžiagos, todėl ant patalynės patekus skysčiams, jie nepasieks čiužinio. Tai puikus sprendimas vaikams, slaugomiems pacientams, apgyvendinimui svečių kambariuose.

Temperatūros kontrolė

Jei esate vienas iš daugelio žmonių, kurie linkę prakaituoti miegant, speciali temperatūrą reguliuojanti čiužinio paklodė yra puikus pasirinkimas. Įprastai pagaminti iš kvėpuojančios medvilnės, jie padeda reguliuoti kūno temperatūrą miegant, gali padėti išvengti prakaitavimo ir leisti atsibusti visiškai pailsėjus.

Apsauginių čiužinių paklodžių – užvalkalų tipai

Turite apsvarstyti ne tik apsauginės čiužinio paklodės – užvalkalo paskirtį, bet ir pasirinktą apvilkimo būdą. Vertėtų atkreipti dėmesį į tris pagrindines apsauginių paklodžių formas:

Su užtrauktuku – tokio tipo apsauginė paklodė yra visiškai uždara, jas galima pilnai užtraukti užtrauktuku, taip sukuriant vientisą, uždarą viso čiužinio apsaugą.

Su gumele aplink čiužinį – įsigijus apsauginį čiužinio užvalkalą su gumele aplink, čiužinys bus uždengtas iš visų pusių, suteikiant patikimą apsaugą visam čiužiniui, taip pat šį užvalkalą lengvai nuimsite.

 Su plačiomis gumomis keturiuose kampuose – šio tipo čiužinio užvalkalas uždedamas užmaunant gumeles ant keturių čiužinio kraštų. Taip užtikrindama visos viršutinės dalies apsaugą.

Užvelkamas – šio tipo apsauginė čiužinio paklodė užvelkama kaip patalynės užvalkalai, užvelkant visą čiužinį, galinėje dalyje lieka atvira erdvė nuėmimui ir uždėjimui.